קנדידה
הרצאות מבוקשות
טיפול טבעי במחלות
הסודות של ענת
ניקוי רעלים
ד"ר אמא
מה יש לאכול

ניקוי רעלים

ניקוי רעלים - פלא רפואי או בזבוז זמן?

ניקוי רעלים – פלא רפואי או בזבוז זמן?

 

שנה ב' בלימודי נטורופתיה, יאללה מתחילים בניסויים. העמדתי פנים של שפן מעבדה נטורופתי ועשיתי את הניקוי הראשון שלי. איזשהו סוג של דיאטת אורז, לא משהו מפתה בכלל, לא טעים, לא כיף, פשוט לא. לא ידעתי אז למה אני עושה את זה, מה זה אמור לעשות לי ומה הקטע של כל הסיפור הזה, במיוחד אני זוכרת שהרגשתי לא להיט, לא טוב, לא נקיה ולא בטיח. "או שהצלחת או שלמדת" – אז למדתי.

 

המתנגדים לרעיון ניקוי הרעלים טוענים שלא צריך לנקות את הגוף, הוא עושה את זה כל הזמן לבד – באמצעות הכבד, הכליות ומערכת העיכול. וואלה הם צודקים. טוב, אז מה לגבי זירוז ניקוי רעלים? גם כאן הם טוענים שזה לא אפשרי לגרום לכבד או לכל איבר אחר לעשות את פעולת הניקוי יותר מהר. מה לעשות הם שוב צודקים (אבל לא לגמרי, נדבר על זה בהזדמנות).

 

אז מה הקטע הזה עם ניקוי הרעלים?

 

מה המטרה של כל השייקים הירוקים, הצומות ודיאטות האורז המתישות?

 

קודם כל נתחיל ב-דיוק. לרעלים יש הגדרה מאוד ספציפית. חומר רעיל הוא חומר שהורג. ציאניד שנמצא בסיגריות הוא רעל. קפה הוא לא רעל (אני שומעת עד לכאן את אנחת הרווחה שלכם). הניקוי שעליו אני מדברת הוא לא מרעלים (או יותר נכון, לא רק) הכוונה היא לכל חומר שהוא, שהגוף לא צריך. פסולת זאת מילה מדויקת יותר – הכוונה היא לרעלים, רעלנים, תאים מתים, חומרי פירוק של חלבון, תרופות (רשימה מלאה).

 

אוקיי. הבנו. פסולת. הלאה.

 

מטרת הניקוי היא *לא* לאתחל או לזרז את פעולת ניקוי הגוף. המטרה היא:

 

להגיע למצב שיש פחות פסולת בגוף. יותר נקי = יותר בריא.

 

את זה עושים באמצעות שני דברים בלבד:

 

1. הפסקת הכנסת פסולת מיותרת לגוף. פסולת תמיד תיווצר, זה תהליך טיבעי של תיקון, התחדשות ותחזוקת הגוף. תמיד יהיו תאים מתים, חומרי מזון מיותרים, תוצרי פירוק. עם הפסולת הזאת הגוף מתמודד מצוין. הבעיה היא בכמויות הפסולת שמגיעות עם כל סיגריה, כל סטייק וכל חטיף או ממתק שמוכרים לנו בהצלחה רבה מידיי.

 

2. פינוי מעברים לפינוי פסולת – יותר קל להוציא את הזבל כשהאופניים של הילדים לא חוסמים את השביל לפח. בקיצור – אתמול זה הזמן הנכון להתחיל לטפל בעצירות (זה בעיקר).

 

הביטוי הנכון לכל התהליך הזה הוא "הפסקת הכנסת פסולת מיותרת לגוף והמשך ניקוי נורמלי ואופטימלי" לא יתפוס השם. טוב, נמשיך לקרוא לזה "ניקוי רעלים" כדי לא לעייף את כולם.

 

סיגריות, סמים, אלכוהול, צבעי מאכל, חומרים משמרים ועוד הם הפסולת המיותרת. מפסיקים להכניס אותם, במקביל הגוף כמו תמיד ממשיך להוציא את כל מה שלא צריך מהגוף ו-טאדאם! המטרה הושגה. גוף נקי יותר וללא ספק בריא יותר.

 

מרגישים טוב יותר – נהדר. מרגישים רע יותר – כנראה תסמיני גמילה או גרוע מזה. לא להתעלם מההרגשה הרעה. לפעמים יש צורך בהפסקת התהליך (מה שהוא לא יהיה).

 

שתפו עם חבר או חברה שאתם מסתכלים עליהם מוזר כל פעם שהם שותים שייק ירוק.

 

ענת טל - נטורופתית

054-4405502

 

אהבתם? שתפו עם חברים
מעוניינים לקבל עדכונים על החדש באתר? לחצו LIKE בעמוד הרשמי של "הסודות של ענת" או הירשמו לניוזלטר באתר

יש לך שאלה?

הסודות של ענת

אני מבטיחה לא לשמור סודות, ולעדכן תמיד על כל מה שלא תמיד יספרו לנו בנוגע לבריאות שלנו ובעיקר על איך לשמור עליה. מלאו כאן שם ואי מייל ותתחילו לקבל ממני את כל הסודות