קנדידה
הרצאות מבוקשות
טיפול טבעי במחלות
הסודות של ענת
ניקוי רעלים
ד"ר אמא
מה יש לאכול

עזוב ת'עטינים שלי ! - אלרגיה לחלב פרה ורפלוקס קיבתי-ושטי

 

אם ההמלצה של האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים בדבר הימנעות מחלב פרה עד גיל שנה נשארת בתחום האקדמי בלבד בארה"ב ולא הופכת להמלצה של משרד הבריאות ושל כל רופאי הילדים שם, קשה לדרוש ממשרד הבריאות הישראלי להיות נמרץ יותר בהסברה לרופאים ולאמהות הצעירות.

 

מה עוד יכול החלב לעולל לתינוקות שלנו?

 

שתי ההפרעות השכיחות ביותר בילדים עד גיל שנה בעולם המערבי הן האלרגיה לחלב פרה ו GER-gastro esophageal reflux. מהו הרפלוקס הקיבתי-ושטי (GER)? המזון מגיע אל הקיבה דרך הושט, שהוא מעין צינור הולכה. בין הושט לקיבה נמצא שריר סוגר, המונע חזרת התוכן החומצי של הקיבה לושט. הפרעה בתפקוד שריר זה מלווה מצוקה, בתינוק כמו במבוגר. החומצה מהקיבה צורבת את הושט וגורמת לדלקת מקומית.

 

תינוק הסובל מתפקוד לקוי של שריר זה, אם בגלל בעיה התפתחותית או רגישות לחלב פרה, מבטא את מצוקתו על ידי חוסר שקט בזמן אכילה, ירידת תיאבון, פליטה, הקאה. הבעיה מסתדרת בגיל שנה במרבית המקרים, עובדה המזכירה את הפסקת הדימום מהמעי של התינוק, בגלל חלב, בגיל שנה.

 

על פי המחקר הרפואי של דר'' קאבאטאיו ועמיתיו, הרבה ממקרי ה GER לא רק קשורים לאלרגיה לחלב פרה אלא גם נגרמים בגללה. התופעות של GER על רקע האלרגיה הנ''ל אינן שונות מתמונת ה GER שמקורה בבעיה אנטומית בחיבור ושט קיבה.

 

המחברים ממליצים לעשות בירור אימונולוגי לאלרגיה לחלב לכל ילד עם תלונות המתאימות ל GER. זו גישה אקדמית נכונה, אך אין ספק, כמו שאומרים האמריקאים, שאת המחיר ישלם משלם המיסים. לו רופאי הילדים היו ממליצים לכל האמהות לא לתת לילדים, לפחות עד גיל שנה מוצרי חלב פרה, ממש כמו שהאקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ממליצה, עשויה הייתה החברה לחסוך בהוצאות כספיות ובסבל לילד ולהוריו.

 

קישורים לשאר חלקי הספר:

מבוא

הקדמה

חלב וחלב פרה

IGF-1

סויה

גניסטאין

נזקי חלב פרה לילדים

חלב פרה וחסר דם בתינוקות

רגישות לחלב פרה

חסר לקטאז

סוכרת נעורים

אלרגיה לחלב פרה ורפלוקס קיבתי - וישטי

הבריחה הגדולה - בריחת הסידן

מצוקת נשים

קטרקט

דימום מפי הטבעת

מחלות כלי דם ולב

סרטן - בקווים כלליים

סרטן השד

סרטן השחלה

סרטן הערמונית

גידולים אחרים

ALMOST THE END

על החיים בכלל

עבריינות ותזונה

ציסטות בכליות ותזונה

מחלות כבד ותזונה

אלומיניום וחלב פרה

סוף דבר

ספרות רפואית

 

על מחבר הספר - ד"ר אריה אבני

 

 

אהבתם? שתפו עם חברים
מעוניינים לקבל עדכונים על החדש באתר? לחצו LIKE בעמוד הרשמי של "הסודות של ענת" או הירשמו לניוזלטר באתר

יש לך שאלה?

הסודות של ענת

אני מבטיחה לא לשמור סודות, ולעדכן תמיד על כל מה שלא תמיד יספרו לנו בנוגע לבריאות שלנו ובעיקר על איך לשמור עליה. מלאו כאן שם ואי מייל ותתחילו לקבל ממני את כל הסודות